• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/fsmkariyeryurdu
  • https://plus.google.com/fsmkariyeryurdu/posts
  • https://www.twitter.com/fsmkariyeryurdu

Hakkımızda

ÖZEL FATİH SULTAN MEHMED KARİYER  YURDU

 

  Neden Kariyer Yurdu

 

Üniversiteyi kazanan her öğrencinin en büyük sorunlarından biri olan barınma sorunu üniversite sonrası yine öğrenciliğe devam eden mezun kariyer öğrencilerinin de öncelikli sorunudur. Mezun olan bir öğrenci sabit bir kazançtan yoksun olmakta ve ailesine yük olmak istememektedir. Mezuniyet sonrası öğrenciler hangi sınavlara girebilirim, sınavlara nasıl ve nerede hazırlanabilirim sorularına cevap aramakta ve bu soruların cevaplarını doğru tespit edemedikleri durumda da çok önemli bir konuyu meslek seçimini yanlış yapabilmektedirler.

 

 Kariyer meslekler denilince (Uzmanlık, Müfettiş, Hakimlik, Kaymakamlık, Denetçilik vb.) akla ilk olarak uzun ve sabırlı bir çalışma temposu gelmektedir. Bunun yanı sıra TUS, DUS, KPSS Öğretmenlik grubu gibi tüm sınav hazırlıkları da bu kapsamda değerlendirilmektedir. Öğrenciler mezun olduktan sonra gerek ailevi sebeplerden gerekse sınavların Ankara’da olması nedeniyle sınavlara hazırlanmak için Ankara’yı tercih etmek istemektedirler. Bütün bu ihtiyaçlar değerlendirilerek mezun öğrencilerimizin akademik başarılarına zemin olacak bir ortam olarak Fatih Sultan Mehmed Kariyer Yurdumuz 2012 yılında hizmete açılmıştır.

 

Yurdunuzun Fiziksel Koşullarından ve Sunulan Hizmetlerden Biraz Bahseder Misiniz?

 

Yurdumuz yer olarak Ankara’nın Keçiören ilçesinin Dutluk semtinde bulunmaktadır. Bulunduğumuz yer cadde üstü olup otobüs duraklarına 3 dk mesafededir. Ankara’nın birçok merkezi yerine tek otobüsle gidilebilmektedir. Ayrıca halen yapımı devam eden 2014 yılı sonunda tamamlanması planlanan Keçiören metrosuna da 5 dk mesafededir. Şu anda hafta içi hergün sabah 7.30’da merkezi noktalara yurdumuzdan servis yapılmaktadır.

Yurdumuz 3 ve 4 kişilik odalardan oluşmakta ve 70 kişiye hizmet sunmaktadır. Sabah kahvaltısı, öğlen çorbası ve akşam yemeği olmak üzere üç öğün yemeğimiz mevcuttur. Kablosuz internetimiz, günlük gazetelerimiz, zengin kütüphanemiz ve spor salonumuz da hizmetlerimiz arasındadır.

 

Yurtlarınızda Gerçekleşen Sosyal Hizmet ve Aktiviteleriniz Nelerdir ?

 

Kariyer yurdumuz da her eğitim sezonu tanışma programları, haftalık seminerler, aylık manevi, güncel ve kültürel konferanslarımız ve çiğköfte etkinlikleri, spor faaliyetleri, geziler gibi rahatlama ve stres atmaya yönelik faaliyetler de vardır. Bununla birlikte eğitim koçlarımızla öğrencilere yönelik doğru bir ders çalışma, mülakat ve motivasyon eğitimleri, bürokrasi de aktif görev alan kişilerle söyleşi ve kariyer meslekleri öğrencilere yetkin kişilerin tecrübeleri yoluyla tanıtma gibi öğrencilere yönelik faaliyetlerimiz mevcuttur.

 

Yurdunuzun Şu Andaki Öğrenci Potansiyelini Ve Mevcut Olanakları Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

 

Yurdumuz şu anda % 90 doludur.  Projemiz 1,5 yıl önce başlamış olmasına rağmen yaklaşık yarısını kariyer öğrencileri oluşturmaktadır. Bu sayı giderek değişmektedir. Hedefimiz % 100 kariyer öğrencilerin kalmasını sağlamaktır.

Kariyer öğrencilerden kurum sınavlarını kazanıp ayrılanlar sürekli devam etmektedirler. Hali hazırda 1 öğretim görevlisi 3 öğretmen Kpss A Grubundan 7 Vergi Müfettiş yrd,  15 Gelir Uzman yrd., 5 SGK Denetmen yrd., 1 Kalkınma Ajansı Uzmanı, bir Adli hakim, bir Sağlık Bakanlığı Denetmen yrd., bir Devlet Personel Uzman yrd., bir Göç Uzman yrd.  mesleklerini icra etmeye hak kazanan onlarca kariyer öğrencilerimizden bazılarıdır.

 

Ayrıntılı bilgi ve irtibat için; www.fsmkariyeryurdu.com

0543 317 88 57- 0532 203 95 33

 

 

 

 

KİŞİSEL BİLGİ FORMU